Kahve Fincanındaki Zürafa – Sembolizm Ve Yorumlama

Türk kahvesi falında görülen zürafa sembolü genellikle ne konuştuğunuza ve kimin yanında konuştuğunuza dikkat etmenizi önerir. Ancak, yorumu, zürafanın fincanın hangi kısmında göründüğüne bağlı olarak değişebilir. Zürafa fincanın dibinde, ortasında veya üst kısmına yakın farklı anlamlar taşır. Aynı şekilde, bu figür fincanın dudakların değdiği yerin solunda veya sağında göründüğünde de farklı anlamlar olabilir.

Alternatif bir yorum olarak, sembollerin rengine göre okunması önerilir. Beyaz yani boş ve siyah yani dolu figürler genellikle farklı sembolik anlamlar taşır.

Kahve telvesinden bir dileğin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğine dair ipuçları alınabilir. Parmak izinden mesajları nasıl okuyacağınıza dair daha fazla bilgi metnin devamında yer alacaktır.

Kahve fincanında zürafanın detaylı yorumu

Kahve fincanında zürafa figürünün en doğru anlamını alabilmek için birkaç kuralı göz önünde bulundurmanız gerekir. Eğer bu hayvanı fincanın dibine yakın gördüyseniz sembolizmi geçmişle ilgilidir, eğer zürafa fincanın ortasında göründüyse anlamı şimdiyi ifade eder. Zürafayı fincanın üst kısmına yakın gördüğünüzde, yorumu gelecekteki olaylara bağlı olacaktır. Geçmiş ya da gelecekte ne kadar geriye ya da ileriye gittiği, bakılan kişinin durumuna bağlıdır.

Bunun dışında, zürafayı içim yerinin solunda veya sağında gördüğünüz de önemlidir. Sol taraf genellikle negatif, sağ taraf ise pozitif anlam taşır.

Eğer zürafa fincanda başını aşağı doğru eğmişse, bu daha açık olmanız gerektiğini ve hayatınızdaki yeni şeylere de açık olmanız gerektiğini ima eder. Kahve fincanında iki zürafa yeni bir aşkın habercisi olabilirken, oturmuş veya yatan bir zürafa hayatınızı kendi ellerinize alma zamanının geldiğini gösterir.

Fincanın ilk üçte birinde zürafa

Zürafa figürünü fincanın dibinde ve içim yerinin solunda gördüğünüzde, birinin provokasyonlarına öfkeyle tepki vermenizin sizi üzdüğünü gösterir. Muhtemelen biri kıskançlıktan dolayı çabalarınızı, çalışmanızı veya başarılarınızı küçümsemeye çalıştı ve siz buna şiddetle karşı çıktınız. Şimdi, onun yorumlarına gülerek karşılık vermenizin onu/onu çok daha fazla üzeceğini fark ettiniz.

Zürafa şekli fincanın ilk üçte birinde ve içim yerinin sağında ise, spontane ve zeki olmanız birinin dikkatini çektiğini gösterir. Karşı cinsten biri üzerinde güçlü bir izlenim bıraktınız ve bu kişi gelecekte sizi bir romantik buluşmaya veya işbirliğine davet edebilir.

Fincanın ikinci üçte birinde zürafa

Eğer zürafayı fincanın ortasında ve içim yerinin solunda fark ettiyseniz, öz güven eksikliğiniz olduğunu ima eder. Nihayet ne kadar değerli olduğunuzu fark etmeli ve gerçekten hak ettiğiniz şeyler için mücadele etmeye başlamalısınız.

Zürafa fincanın ikinci üçte birinde ve dudakların değdiği yerin sağında ortaya çıkarsa, birinin sizinle gurur duyduğunu gösterir. Zaman zaman başarısız olduğunuzu düşünseniz bile, sizi takdir eden ve sizi olduğunuz gibi seven kişiler olduğunu bilmelisiniz.

Fincanın üçüncü üçte birinde zürafa

Zürafa figürü fincanın üst kısmına ve içim yerinin soluna yakın görüldüğünde, daha büyük bir grup içinde utanabileceğinizi gösterir. Muhtemelen, bir grup insanla çok fazla bilmediğiniz bir konu hakkında konuşma fırsatınız olacak. Bunu gizlemek isterken, katılımcıların alay konusu olacak bir şey söyleyebilirsiniz.

Zürafayı fincanın üçüncü üçte birinde ve fincanın dudaklara değdiği yerin sağında gördüğünüzde, profesyonel hayatınızda başarı elde edeceğinizi ima eder. Bazı fırsatlar karşınıza çıkacak, bu yüzden onları zamanında fark etmeye çalışın.

Dilek için parmak izi ile kahve fincanında zürafa

Kahve fincanında kalan telveden bir dileğin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini öğrenebileceğinize inanılır. Dileğinizin en geçerli yorumunu almak için hangi parmağınızı fincana bastırmanız gerektiğini bilmek önemlidir.

  • Eğer dileğiniz aileniz, akrabalarınız veya çocuklarınızla ilgiliyse, fincana baş parmağınızı bırakmalısınız. Bu izde bir zürafa görünürse, dileğinizin beklediğinizden daha hızlı gerçekleşeceği anlamına gelir.
  • Profesyonel hayatla ilgili dilekleriniz için fincana işaret parmağınızı bırakmalısınız. İşaret parmağının izinde zürafa görünürse, dileğinizin gerçekleşmesi ancak motivasyonunuzu koruyup sabırlı ve inatçı olmanızla mümkün olacaktır.
  • Cinsel yaşamla ilgili dilekleriniz için fincana işaret parmağınızı bırakmalısınız. İşaret parmağında görülen zürafa, dileğinizin yakın zamanda gerçekleşeceğini müjdeler.
  • Aşk ile ilgili bir dileğiniz olduğunda, dileğinizi fincana yüzük parmağınızla bırakmalısınız. Bu izde zürafa görünürse, maalesef dileğinizin hızlı bir şekilde gerçekleşmeyeceği anlamına gelir.
  • Kendi sağlığınız veya sevdiklerinizin sağlığı ile ilgili dilekler için fincana küçük parmağınızı bırakmalısınız. Bu izde zürafa görünürse, dileğinizin gerçekleşme olasılığı uzak gelecekte olabilir.

Kahve fincanında zürafanın alternatif yorumları

Kahve fincanındaki sembolleri okumanın diğer bir yöntemi, görülen şeklin rengine göre yapılır. Figürler siyah yani dolu veya beyaz yani boş olabilir. Zürafa ne tamamen siyah ne de tamamen beyaz değilse, baskın olan renk üzerinden yorumlanır.

Siyah zürafanın anlamı

Siyah zürafa, kahve falına bakılan kişinin hayatında büyük değişiklikler olacağını belirtir.

Beyaz zürafanın anlamı

Kahve fincanında beyaz zürafa, önyargıların hayatınıza ve kararlarınıza hükmetmesine izin vermemeniz gerektiğini gösterir.

Not: Fincandan fal bakmak batıl inançtır. Burada verilen tüm sembollerin ruhsal bir arka planı vardır, inanç meselesi ve metnin yazarının kişisel inançlarını temsil eder. Burada sunulan bilgilerin bilimsel bir temeli yoktur. Tüm metinleri ve yorumları kendi sorumluluğunuzda kullanın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir