Kahve Fincanında Keçi – Yorumlar Ve Yorumlamalar

Kahve telvesindeki keçi şekli, farklı şekillerde yorumlanabilir. Bu figürün yorumu, onu fincanda nerede gördüğünüze bağlıdır. Keçinin fincanın altına, ortasına veya üstüne yakın olması aynı anlama gelmeyebilir, tıpkı dudakların fincana değdiği yerin solunda veya sağında olması gibi.

Fincandaki işaretleri renklerine göre de yorumlayabilirsiniz. Bu durumda, beyaz ya da siyah keçinin sembolizmi değerlendirilir. Bu konuya metnin ilerleyen bölümlerinde daha fazla değinilecek.

Fincandaki parmak izi, bir dileğin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini öğrenmenize yardımcı olabilir. Cevabın geçerli olması için, dileğinizi hangi parmakla fincana basacağınızı bilmeniz gerekir.

Kahve fincanındaki keçinin ayrıntılı yorumu

Fincandaki kahve telvesinde görülen keçi, endişeleri, çatışmaları, yoksulluğu, büyük zorlukları, beklenmedik masrafları, sahte dostları ve benzerlerini simgeleyebilir. Ancak, fincandaki konumuna bağlı olarak bu figürün yorumu değişir.

Keçiyi fincanın dibine yakın gördüyseniz, bu sembol geçmiş olaylarla ilgilidir. Keçi fincanın ortasında ise bugüne, fincanın üst kısmında ise gelecekteki olaylarla ilgilidir. Yorumun ne kadar geçmişe ya da geleceğe yöneldiği, fincana bakan kişiye bağlıdır.

Ayrıca bu figürü dudakların fincana değdiği yerin solunda veya sağında görüp görmediğiniz de önemlidir. Pozisyonun sol tarafı genellikle olumsuz, sağ tarafı ise olumlu anlamlarla ilişkilendirilir.

Keçinin boyutu önemli bir rol oynamaz ve eğer iki keçi birbirine bakıyorsa, inatçılığın ve kibirin sizi çok pahalıya mal olabileceği anlamına gelir. Fincanda zıplayan bir keçi gördüyseniz, bazı sorumluluklardan kolayca kurtulacağınızı öngörür. Fincanda yatan bir keçi, çok pasif ve hırssız olduğunuzu gösterir.

Fincanın ilk üçte birinde keçi

Keçiyi fincanın dibine ve içme noktasının soluna yakın gördüyseniz, bu ihanetin acısını yaşadığınız anlamına gelir. Geçmişte hiç beklemediğiniz bir kişi tarafından incinmiş olabilirsiniz. Hâlâ ona/ona affedemiyorsunuz.

Keçi şekli fincanın dibinde ve içme noktasının sağında ise doğuştan gelen ihtiyatınızın karşılığını aldığınızı gösterir. Muhtemelen doğru anda “frene bastınız” ve bir durumdan yara almadan kurtuldunuz.

Fincanın ikinci üçte birinde keçi

Keçiyi fincanın ortasında ve dudakların fincana değdiği yerin solunda gördüyseniz, sıkıntılı bir durumda olduğunuz anlamına gelir. Belki de sevdiğiniz ve saygı duyduğunuz iki kişi kavga etmiş ve iletişimi kesmiş, bu da sizi üzüp bunalıma sokmuştur.

Fincanın ikinci üçte birinde ve içme noktasının sağında keçi gördüyseniz, “dünya ile barıştığınız” anlamına gelir. Hayatın mükemmel olmadığını ve her küçük şey için endişelenmenin pek bir anlamı olmadığını kabul ettiniz. “Tam anlamıyla” nefes almaya başlama yolundasınız.

Fincanın üçüncü üçte birinde keçi

Keçinin şekli fincanın üst kısmında ve içme noktasının solunda, maalesef, çevrenizdeki insanlarla iletişimde büyük sorunları işaret eder. Muhtemelen farklı görüşler ve fikirler, ilişkilerinizin gergin olduğu kişilere daha da uzaklaştıracaktır.

Eğer keçi fincanın üçüncü üçte birinde ve dudakların fincana değdiği yerin sağında belirdi ise, bu her anlamda ilerlemeyi simgeler. Belki de kendiniz hakkında sizi hayran bırakacak bir şey öğreneceksiniz. Bu sayede birçok şeyde başarılı olacaksınız.

Dilek için parmak izi keçisi

Bir parmak izinden bir dileğin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini anlamaya yönelik bir halk inancı vardır. Dileğinizi hangi parmakla fincana basacağınızı bilmeniz çok önemlidir. Yanlış parmakla bastığınızda geçerli bir anlam elde edemezsiniz.

  • Başparmak izi, aile, akraba, çocuklar gibi dilekler için fincanda bırakılır. Başparmak izinde keçi görmek, aşırı inatçı olursanız dileğinizin gerçekleşmeyeceği anlamına gelir.
  • Eğer dileğiniz iş ve profesyonel ilerleme ile ilgiliyse, bunu işaret parmağınızla fincana basmalısınız. Bu izde keçi görürseniz, dileğinizin gerçekleşeceği, ancak hırslarınızı bastırmaktan vazgeçmeniz gerektiği anlamına gelir.
  • Cinsel yaşamınızla ilgili dilekler, fincana orta parmakla basılır. Orta parmak izinde keçi görmek, ne yazık ki, dileğinizin hızlı bir şekilde gerçekleşmeyeceği anlamına gelir.
  • Yüzük parmağı ile fincanda bıraktığınız iz, aşk ile ilgili dilekler içindir. Yüzük parmağı izinde keçi görmek, eğer oturup beklerken dileğinizin gerçekleşmeyeceğini ifade eder.
  • Sağlıkla ilgili dilekler için fincanda küçük parmağınızı iz bırakıyorsunuz. Küçük parmak izinde keçi görmek, dileğinizin gerçekleşeceğini müjdeler.

Alternatif olarak parmak izi keçisinin yorumu

Kahve fincanında gördüğünüz figürün renginden simgelerini yorumlamak alternatif bir yöntemdir. Bu durumda fincanda gördüğünüz şeklin siyah yani dolu veya beyaz yani boş olup olmadığına dikkat etmeniz önemlidir. Keçi ne tamamen siyah ne de tamamen beyaz değilse, daha fazla olan rengin anlamı yorumlanır.

Siyah keçinin anlamı

Kahve fincanda siyah keçi, birinin iyi niyetlerinden sürekli olarak şüphe duyduğunuz anlamına gelir.

Beyaz keçinin anlamı

Kahve fincanda beyaz keçi, kendinize biraz daha fazla güvenmeniz gerektiği anlamına gelir.

Not: Fincandan fal bakmak batıl inançtır. Burada verilen tüm sembollerin ruhsal bir arka planı vardır, inanç meselesi ve metnin yazarının kişisel inançlarını temsil eder. Burada sunulan bilgilerin bilimsel bir temeli yoktur. Tüm metinleri ve yorumları kendi sorumluluğunuzda kullanın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir