Kahve Fincanında Kaplan – Anlamı Ve Sembolizmi

Kahve telvesinde bir kaplan gördüğünüzde bunun birkaç farklı anlamı olabilir. Yorumlar, kaplanın fincanın alt kısmında, ortasında veya üstüne yakın bir yerde görülmesine göre değişiklik gösterir. Ayrıca kaplanı fincanın dudaklarınızın değdiği yerin sağında mı solunda mı gördüğünüz de yorumu etkiler.

Diğer bir yorumlama yöntemi ise kahve fincanındaki şeklin rengine dayalıdır. Siyah kaplan ile kahve fincanında ortaya çıkan beyaz kaplan aynı anlama gelmeyebilir. Bu konuya daha sonra daha fazla değinilecektir.

Buna ek olarak, kahve fincanındaki parmak izinden bazı dileklerin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği de anlaşılabilir. Geçerli bir yanıt alabilmek için belirli kurallara uyulmalıdır.

Detaylı kahve fincanında kaplan yorumu

Kahve telvesinde görülen kaplan, size samimi olmayan bir arkadaşınızın olduğunu gösterebilir. Ancak tam anlamı, fincandaki şeklin konumuna bağlıdır. Eğer kaplanı fincanın ilk üçte birinde görmüşseniz, anlamı geçmişle ilgilidir. Kaplan ikinci üçte birinde göründüğünde anlamı şu an ile ilgilidir. Üçüncü üçte birinde ise bazı gelecekteki olayları sembolize edebilir.

Yorumun ne kadar geçmiş ya da günümüzle ilgili olduğu, fincanına bakılan kişinin duygularına bağlıdır.

Daha kesin bir yorum için, kaplanın içme yerinin sağında mı solunda mı göründüğüne de dikkat etmelisiniz. Kaplan içme yerinin solunda genellikle olumsuz anlam taşırken, kaplan içme yerinin sağında olumlu anlam taşır.

Kaplanın büyüklüğü sembolizmi belirleme açısından önemli değildir. Ancak fincanda iki kaplan görmek, ikiyüzlü insanlara karşı dikkatli olmanız gerektiği anlamına gelir. Fincandaki zıplayan kaplan, hedeflerinize ulaşmak için hırstan yoksun olduğunuzu gösterebilir.

Fincanın alt kısmına yakın kaplan

Kaplanı fincanın ilk üçte birinde ve içme yerinin solunda gördüyseniz, yakında aldığınız bazı kararların olumsuz sonuçlarını hissedebilirsiniz. Muhtemelen bulunduğunuz durumu yeterince düşünmemiş ve yanlış bir hamle yapmışsınızdır. Önemli bir ders alacaksınız.

Kaplanın şekli fincanın alt kısmında ve içme yerinin sağında ise, bir zor dönemden cesur ve kararlı bir şekilde geçtiğiniz için kendinizle gurur duymalısınız. Herkes sizin yaptığınız gibi güçlü olamayabilir.

Fincanın ortasında kaplan

Kaplanın şekli fincanın ikinci üçte birinde ve dudaklarınızın değdiği yerin solunda ise, çevrenizde size samimi olmayan biri var demektir. Bu kişi kendi hedefine ulaşmak için sizi kullanmaya çalışabilir. Dikkatli olun ve herkese güvenmeyin!

Kaplan fincanın orta kısmında ve içme yerinin sağında göründüğünde, ne istediğinizi bildiğinizi ve bunu nasıl gerçekleştireceğinizi anladığınızı ima eder. Bazı zorluklarla başa çıkmanız gerektiğini biliyorsunuz, fakat kendinize güveniyorsunuz, bu yüzden bazı hayalleriniz kesinlikle gerçek olacak.

Fincanın üst kısmına yakın kaplan

Kaplanı fincanın üst kısmına yakın ve dudaklarınızın değdiği yerin solunda gördüyseniz bu, hayatınızda stresli bir dönemin olabileceğini işaret eder. Yakında büyük bir mücadeleye başlayacaksınız. Bu mücadele uzun sürecek ancak sabırlı ve kararlı olursanız kazanacaksınız.

Kaplan fincanın üçüncü üçte birinde ve içme yerinin sağında göründüğünde, zaferi müjdeler. Profesyonel veya kişisel bir başarı elde edecek ya da büyük bir sorunun üstesinden geleceksiniz. Uzun süredir yalnızsanız, bu durum yakında değişebilir.

İstek için parmak izinde kaplan

Kahve fincanındaki simge parmak izinden de çıkarılabilir. Bir dileğinizin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini öğrenmek için parmağınızı fincana bırakıyorsunuz. Bunu yaparken hangi parmağınızı kullanmanız gerektiğini bilmek önemlidir. Yanlış parmakla yapılan yorum doğru olmayacaktır.

  • Aile, çocuklar veya akrabalara dair dilekler için başparmak izlenir. Başparmak izindeki kaplan, dileğinizin gerçekleşeceğini ancak beklendiği kadar hızlı olmayacağını gösterebilir.
  • İş hayatıyla ilgili dilekler için işaret parmağı izlenir. Eğer o izde kaplan gördüyseniz, dileğinizin gerçekleşmesi için gerçekten çaba göstermelisiniz.
  • Erosal, yani cinsel yaşamla ilgili bir dilek dilediyseniz orta parmak izlenir. Orta parmak izindeki kaplan, dileğinizin gerçekleşeceğini işaret eder.
  • Emosyonel, özellikle aşk ile ilgili dilekler için yüzük parmağı izlenir. Yüzük parmağı izinde kaplan gördüyseniz, maalesef dileğinizin yakın zamanda gerçekleşmeyeceğini gösterir.
  • Sağlıkla ilgili dilekler için serçe parmağı izlenir. Serçe parmak izindeki kaplan, dileğinizin gerçekleşeceğini ima eder.

Kahve fincanında kaplanın alternatif yorumu

Fincandaki şekiller, rengine göre de yorumlanabilir. Şekil genellikle siyah yani dolu veya beyaz yani boş olur. Eğer fincanınızdaki kaplan ne tamamen siyah ne de tamamen beyaz ise, baskın olan renk göz önünde bulundurulur.

Siyah kaplanın anlamı

Kahve fincanındaki siyah kaplan, rakibinizi hafife aldığınızı gösterebilir. Kendine güven iyidir ancak gözünüzü perdelememelidir.

Beyaz kaplanın anlamı

Kahve fincanındaki beyaz kaplan, düşündüğünüzden daha güçlü olduğunuzu işaret eder. Yakında bunu kendiniz de fark edeceksiniz.

Not: Fincandan fal bakmak batıl inançtır. Burada verilen tüm sembollerin ruhsal bir arka planı vardır, inanç meselesi ve metnin yazarının kişisel inançlarını temsil eder. Burada sunulan bilgilerin bilimsel bir temeli yoktur. Tüm metinleri ve yorumları kendi sorumluluğunuzda kullanın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir