Kahve Fincanında Volkan – Sembolizm Ve Anlamı

Kahve telvesindeki volkan şekli genellikle öfke veya hayal kırıklığı gibi olumsuz duygularla ilişkilendirilir. Yakın gelecekte bir kavganın habercisi olabilir. Ancak, yorumlama, volkanı fincanın ilk, ikinci veya üçüncü üçte birinde, ya da fincanı dudaklarınızla temas ettiğiniz yerin sağında veya solunda görüp görmediğinize bağlı olarak değişebilir.

Şeklin anlamı rengine göre de yorumlanabilir. Bu durumda, siyah yani dolu volkan ile beyaz yani boş volkan aynı şekilde yorumlanmaz. Bu alternatif yorumlama yöntemine metnin ilerleyen bölümlerinde daha fazla değinilecektir.

Halk inancına göre, kahve fincanındaki parmak izi, bazı dileklerin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği konusunda ipuçları verebilir. Dileğin nasıl fincana bastırıldığı ve bu izde ortaya çıkan şeklin nasıl yorumlandığına dair belirli kurallar vardır. Bu konuda daha sonra ayrıntılı olarak değineceğiz.

Kahve fincanında volkanın ayrıntılı yorumu

Kahve telvesinde bulunan volkanı daha doğru yorumlamak için, fincandaki konumunu belirlemeniz gerekir. Volkan fincanın dibine yakınsa, anlamı geçmişle ilgilidir. Volkan fincanın ortasına yakınsa, anlamı şimdiki zamanla ilgilidir. Eğer volkan fincanın tepesine yakınsa gelecekteki olayların habercisidir. Yakın ya da uzak geçmiş veya gelecekle ilgili olup olmadığı, fincana bakan kişinin duygularına bağlıdır.

Bunun yanı sıra, içme yeri de fincandaki sembollerin yorumlanmasında önemli bir rol oynar. Volkanı fincanın dudaklarınızla temas ettiği yerin solunda gördüyseniz, anlamı olumsuzdur. İçme yerinin sağında belirirse, anlamı olumlu olur.

Fincanda volkanın duman çıkardığını gördüyseniz, iletişim sorunları olasıdır. Eğer volkan lav püskürtüyorsa, bu bir tartışmanın kavgaya dönüşebileceğinin ve muhatapla iletişimi kesebileceğinizin işareti olabilir.

Fincanın dibindeki volkan

Volkan figürü fincanın ilk üçte birinde ve içme yerinin solunda ise, geçmişte başkalarına söz veya davranışlarınızla zarar verdiğiniz için pişmanlık duyduğunuzu gösterir. Bu kişi bunu hak etmedi ve özür dilemek için pek çaba sarf etmediniz. Belki bu konuyu artık konuşmak için çok geç olmuştur.

Volkan fincanın ilk üçte birinde ve dudaklarınızın temas ettiği yerin sağında belirdiğinde, sükunetiniz ve aklınız sayesinde bir çatışmayı önlediniz demektir. Muhtemelen hakaretlere ve provokasyonlara yenik düşmediniz ve bununla gurur duymalısınız.

Fincanın ortasındaki volkan

Volkanı fincanın ikinci üçte birinde ve dudaklarınızın temas ettiği yerin solunda gördüyseniz, sinirli veya hayal kırıklığına uğramış olabilirsiniz. Stres ve hayal kırıklığı hissediyorsunuz ve maalesef bunları yanlış bir şekilde yönlendiriyorsunuz. Kişisel “şeytanlarınızla” ilgilenin ki sizi önemseyen insanlarla olan ilişkinizi tehlikeye atmayın.

Volkan figürü fincanın ortasında ve içme yerinin sağında ise, bir sorunu en azından kısmen çözmüş olmanızdan dolayı rahatladığınızı gösterir. Muhtemelen uzun süredir bu konuda mücadele ediyordunuz ve durumun kötüleşmesinden korkuyordunuz. Ancak, bunu önlemeyi başardınız.

Fincanın tepesindeki volkan

Volkanı fincanın tepesine yakın ve dudaklarınızın temas ettiği yerin solunda gördüyseniz, maalesef bu iyi bir işaret değildir. Bu konumda bir volkan, yakın kişilerle veya bağımlı olduğunuz kişilerle kavga ya da tam iletişim kesilmesini haber verir.

Volkan fincanın üçüncü üçte birinde ve içme yerinin sağında ise, kendiniz üzerinde çalışmanız gerektiğini, yani bazı tutumlarınızı gözden geçirmeniz gerektiğini gösterir ki gelecekte daha büyük bir sorunla karşılaşmayın. Bu konumdaki bu şekil, aynı zamanda mali problemler de öngörebilir.

Dilek için parmak iziyle volkan

Halk inancına göre kahve fincanındaki parmak izi, bazı dileklerin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği konusunda ipuçları verir. Bu sırada hangi parmakla dileğinizi fincana bastırmanız gerektiğini bilmeniz önemlidir. Yanlış parmakla bastırıldığında, yorum da doğru olmaz.

  • Çocuk veya aile ile ilgili dilekler için fincana başparmak iziniz bırakılır. Başparmak izindeki volkan, maalesef, dileğinizin yakın gelecekte gerçekleşmeyeceğini gösterir.
  • İş veya kariyer ile ilgili dileklerde ise işaret parmağı kullanılır. İşaret parmağı izinde bir volkan görüyorsanız, dileğinizin gerçekleşmesi mümkündür, ancak bunun bazı fedakarlıklar ve feragatlerle olacağına işaret eder.
  • Orta parmakla erotsel yani cinsel yaşamla ilgili dilekler fincana bastırılır. Bu izde bir volkan görürseniz, dileğiniz kesinlikle gerçekleşecektir.
  • Aşk ile ilgili dileklerde fincana yüzük parmağı kullanılarak bastırılır. Yüzük parmağı izinde bir volkan, dileğinizin gerçekleşebileceğini gösterir.
  • Serçe parmakla sağlıkla ilgili dilekler fincana bastırılır. Maalesef, serçe parmak izindeki volkan dileğinizin uzunca bir süre gerçekleşmeyeceğini gösterir.

Kahve fincanında volkanın alternatif yorumu

Kahve fincanındaki işaretler, görülen şeklin rengine göre de yorumlanabilir. Şekiller genellikle boş yani beyaz veya dolu yani siyah olur. Fincanda gördüğünüz volkan tam olarak ne siyah ne de tamamen beyazsa, baskın olan renge göre yorumlanacaktır.

Siyah volkanın anlamı

Kahve fincanındaki siyah volkan, genellikle kahvesine bakılan kişinin duygusal durumunu yansıtır. Bu, neşesiz veya birine karşı oldukça kızgın olduğunuzu gösterir.

Beyaz volkanın anlamı

Kahve fincanındaki beyaz volkan, olumsuz duyguları kontrol edebileceğinizi, yani onları faydalı bir şeye yönlendirebileceğinizi gösterir.

Not: Fincandan fal bakmak batıl inançtır. Burada verilen tüm sembollerin ruhsal bir arka planı vardır, inanç meselesi ve metnin yazarının kişisel inançlarını temsil eder. Burada sunulan bilgilerin bilimsel bir temeli yoktur. Tüm metinleri ve yorumları kendi sorumluluğunuzda kullanın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir