Kahve Fincanında Kertenkele – Ne Anlama Geliyor

Kahve telvesinde kertenkele şeklini görmek genellikle rahatsız edici olayları, sıkıntıları veya beklenmedik olayları simgeler. Ancak, bu şeklin fincanın hangi pozisyonunda ortaya çıktığına bağlı olarak yorumlar farklılık gösterebilir. Kertenkeleyi fincanın ilk, ikinci veya üçüncü üçte birlik kısmında ya da dudakların değdiği yerin solunda veya sağında gördüyseniz, bu farklı anlamlar taşır.

Yorum ayrıca kertenkele şeklinin rengine göre de yapılabilir. Bu durumda, fincanda siyah ve beyaz kertenkele farklı sembolik anlamlar taşır.

Kahve fincanındaki parmak izi ile bazı dileklerinizin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini tahmin edebilirsiniz. Dileğin fincana nasıl doğru bir şekilde yerleştirildiğini ve bu şekilde yorumlandığını öğrenmek için yazının devamını okuyabilirsiniz.

Kahve Fincanında Kertenkelenin Detaylı Yorumu

Kahve telvesindeki kertenkele şeklinin doğru yorumlanması için öncelikle bu şeklin fincanın neresinde olduğunu belirlemek önemlidir. Eğer kertenkeleyi fincanın altına yakın gördüyseniz, bu geçmişle ilgili bir anlam taşır. Kertenkele fincanın ortasında ise bu, şimdiki zaman ile ilgili bir anlama geliyor demektir; fincanın üstüne yakın bir yerde ise gelecekteki olayları öngörür.

Bunun yanı sıra, dudakların fincana değdiği yere göre de farklılıklar vardır. Kertenkele içme yerinin solunda belirdiğinde, bu genellikle olumsuz bir anlam taşır. Eğer kertenkeleyi dudakların fincana değdiği yerin sağında gördüyseniz, anlamı pozitiftir.

Başlangıçta kertenkele motifinin sıkıntılar ve beklenmedik olaylarla ilişkilendirildiğini belirtmiştik. Küçük bir kertenkele küçük sorunları, büyük bir kertenkele ise daha ciddi sıkıntıları işaret eder. Kuyruksuz bir kertenkele, koşulsuz güvendiğiniz bir kişinin sizi hayal kırıklığına uğratabileceğinin bir işareti olabilir.

Fincanın Altına Yakın Kertenkele

Eğer kertenkeleyi fincanın ilk üçte birlik kısmında ve dudakların değdiği yerin solunda gördüyseniz, geçmişte yaptığınız hatalardan muzdarip olabilirsiniz. Belki düşüncesizce bir adım attınız ve bunun bedelini ödemekten korkuyorsunuz. En kötü ihtimalle, önemli bir ders öğreneceksiniz!

Fincanın ilk üçte birlik kısmında ve içme yerinin sağında görülen kertenkele, geçmişte şans eseri bir sıkıntıdan kurtulduğunuzu işaret eder. Düşünceli davranmadınız, ancak Tanrıça Fortuna’ nın size yardımı oldu.

Fincanın Ortasında Kertenkele

Kertenkele figürü fincanın ikinci üçte birlik kısmında ve içme yerinin solunda belirdiyse, şu anda bir tür sıkıntı içinde olduğunuzu ima eder. Belki iş yerinde bir hata yaptınız ve bunu nasıl düzelteceğinizi, diğerlerinin öğrenmemesi için endişeleniyorsunuz. Sorunlar finansal durumla veya duygusal hayatla, yani partnerinizle olan ilişkinizle de ilgili olabilir.

Kertenkelenin fincanın ortasında ve dudakların değdiği yerin sağında belirmesi, birinin desteğine ve korunmasına sahip olduğunuzu gösterir. Muhtemelen şu an çok çalkantılı bir yaşam evresindesiniz, ancak dayanabileceğiniz ve tavsiye veya öneri alabileceğiniz biri olması güzel bir şeydir.

Fincanın Üstünde Kertenkele

Fincanın üçüncü üçte birlik kısmında ve dudakların değdiği yerin solunda bir kertenkele gördüyseniz, önümüzdeki dönemde çok fazla stres deneyimleyeceğinizin bir işaretidir. Hem özel hem de profesyonel yaşamda krizler mümkündür. Ani hareketler sizi kesinlikle tehlikeye atacaktır.

Fincanın üçüncü üçte birlik kısmında ve içme yerinin sağında bir kertenkele, bazı gerçekler ortaya çıktığında rahatlayacağınızı gösterir. Muhtemelen uzun süredir sevdiklerinizden bir şeyi saklıyorsunuz ve nihayet bunu onlara anlattığınızda, büyük bir yük sırtınızdan kalkacaktır.

Dilek İçin Parmak İzi ile Kertenkele

Bir dileğin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini öğrenmek istediğinizde, fincanda parmak izi bırakıyorsunuz. Hangi dileği hangi parmakla yerleştireceğinizi bilmek önemlidir, böylece sorularınıza net yanıtlar alabilirsiniz. Dilek yanlış parmakla konulursa, yorum belirsiz olacaktır.

  • Ailenizle ilgili bir dilek tuttuysanız, fincanda başparmak izi bırakıyorsunuz. Başparmak izinde kertenkele gördüyseniz, maalesef dileğinizin gerçekleşmeyeceğinin işaretidir.
  • Dileğiniz mesleki hayatınızla, yani kariyerinizle ilgiliyse, fincanda işaret parmağı izi bırakıyorsunuz. İşaret parmağı izinde kertenkele belirdiğinde, dileğinizin gerçekleşeceğini ancak çok sabırlı olmanız gerektiğini ima eder.
  • Fincanda orta parmak izi, cinsel, yani erotik hayatla ilgili bir dilek tuttuğunuzda bırakılır. Bu izde kertenkele gördüğünüzde, önce kendi kendinize çözmeniz gereken bazı sorular olduğunu gösterir. Dileğiniz, bu soruları kendi kendinize yanıtladığınızda gerçekleşecektir.
  • Yüzük parmağı ile aşk dilekleri fincana yerleştirilir. Yüzük parmağı izinde kertenkele gördüyseniz, dileğiniz gerçekleşecektir.
  • Sağlıkla ilgili bir dileğiniz varsa, fincanda küçük parmak izi bırakıyorsunuz. Küçük parmak izinde kertenkele, maalesef dileğinizin şu an gerçekleşmeyeceğinin bir işareti olabilir.

Kahve Fincanında Kertenkelenin Alternatif Yorumu

Kahvenin telvesinden sembolizmi belirlemenin başka bir yolu da fincanda gördüğünüz şeklin rengine dikkat etmektir. Şekiller siyah yani dolu veya beyaz yani boş olabilir. Ne tamamen dolu ne de tamamen boş değillerse, daha fazla olan renk üzerinden yorumlanır.

Siyah Kertenkelenin Anlamı

Kahve telvesinde siyah kertenkele, belirsizlik ve endişeleri simgeler. Bir şey sizi rahatsız ediyor ve bunun uzun süre çözülemeyeceğinden korkuyorsunuz.

Beyaz Kertenkelenin Anlamı

Kahve telvesinde beyaz kertenkele, yakında bir rahatsızlık yaşayabileceğinizi işaret eder. Belki büyük bir grup önünde küçük düşeceksiniz.

Son olarak, kahve fincanındaki sembollerin yorumlanmasının halk inancı olduğunu ve okuduklarınıza kendi sorumluluğunuzda inanmanız gerektiğini belirtmek önemlidir.

Not: Fincandan fal bakmak batıl inançtır. Burada verilen tüm sembollerin ruhsal bir arka planı vardır, inanç meselesi ve metnin yazarının kişisel inançlarını temsil eder. Burada sunulan bilgilerin bilimsel bir temeli yoktur. Tüm metinleri ve yorumları kendi sorumluluğunuzda kullanın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir