Kahve Fincanındaki Ahtapot Yani Oktapus

Her ne kadar kahve telvesinde ahtapot sembolünün tehlike anlamına geldiğine inanılıyor olsa da, fincandaki bu figürün yorumu, onu fincanın alt kısmında, ortasında veya üst kısmında görüp görmediğinize ya da fincanın dudaklarınızın değdiği yerin sağında veya solunda olup olmadığına bağlı olarak değişebilir.

Fincandaki ahtapotun anlamını keşfetmenin bir diğer yolu ise rengine bağlıdır. Kahve fincanındaki siyah yani dolu ve beyaz yani boş şekiller aynı şekilde yorumlanmak zorunda değildir. Bu alternatif yorumlama yöntemi hakkında daha fazla bilgi metnin devamında yer alacaktır.

Halk inanışına göre parmak izinden bazı dileklerin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği anlaşılabilir. Dileklerin fincana nasıl basıldığına dair kurallar olduğu gibi, merak ettiğiniz sorulara nasıl cevap bulunacağına dair kurallar da vardır.

Fincandaki kahve telvesinde ahtapot sembolizmi

Kahve telvesindeki ahtapotu doğru bir şekilde yorumlamak için figürün fincandaki konumuna dikkat etmek önemlidir. Eğer ahtapotu fincanın alt kısmına yakın görmüşseniz, bu sembol geçmişle ilgilidir. Fincanın ortasında görülen ahtapotun anlamı şimdiyi ifade ederken, ahtapot fincanın üst kısmında belirirse gelecekteki olaylarla ilgilidir.

Kahve falına bakılan kişinin duygularına bağlı olarak, ne kadar yakın ya da uzak bir geçmiş veya gelecekten bahsedildiği değişebilir.

Bunun yanında, içeceğin içildiği yerin de yorumu önemlidir. Ahtapot dudakların fincana değdiği yerin solunda bulunursa sembolizmi genellikle olumsuz olur. Sağ tarafta görmüşseniz olumlu bir anlam taşır.

Kahve telvesinde küçük bir ahtapot küçük endişeleri işaret ederken, büyük bir ahtapot daha ciddi sorunları öngörebilir. Eğer birkaç kolları eksik bir ahtapot gördüyseniz, bu stresli bir dönemden çıkmak üzere olduğunuzu gösterir. Fincanda iki veya daha fazla ahtapot genellikle birinin üzerinize baskı kurduğunu işaret eder.

Fincanın ilk üçte birinde ahtapot

Bir ahtapot sembolü fincanın alt kısmına yakın ve dudakların değdiği yerin solunda belirirse, bu geçmişte sıkışıp kaldığınızı ve ilerlemenize kendinizin izin vermediğini ifade edebilir. Kendinize acımaya eğilimlisiniz ve kimsenin sizi anlamadığını düşünüyorsunuz. Bütün dünya size karşı değil, en büyük düşmanınız sizsiniz.

Fincanın alt kısmında ve içme yerinin sağında bulunan ahtapot, bilginiz sayesinde büyük endişelerden kaçınmayı başardığınızı gösterir. İçinde bulunduğunuz durumu anlamış ve doğru kararı almışsınız.

Fincanın ikinci üçte birinde ahtapot

Eğer ahtapot fincanın ortasında ve içme yerinin solunda yer alıyorsa bu birinin arkanızdan konuştuğunu ima eder. Hatta sizi hiç tanımayan insanların bile hakkınızda konuşması mümkündür. Bazı kişiler size iyi niyetli gibi davranırlar, ama arkanızdan yalanlar veya yarı doğrular yayarak size zarar vermeye çalışırlar.

Fincanın orta kısmında ve dudakların değdiği yerin sağında ahtapot görmüşseniz, bu ne istediğinizi ve istemediğinizi bilecek kadar olgun olduğunuzu gösterir. Aynı zamanda zengin bir deneyime sahipsiniz, bu da kimsenin sizi kolayca kandıramayacağı anlamına gelir.

Fincanın son üçte birinde ahtapot

Bir ahtapotun fincanın üst kısmına yakın ve dudakların değdiği yerin solunda olması bir uyarı olabilir. Tatlı dilli insanlara ve çok fazla vaat verenlere karşı dikkatli olun ki hayal kırıklığına uğramayın.

Bir ahtapotu fincanın üstünde ve içme yerinin sağında gördüğünüzde, bu iyi bir işarettir. Bu pozisyondaki şeklin anlamı, karşı karşıya olduğunuz birçok zorluk ve engellere rağmen belirlediğiniz hedeflere ulaşacağınız anlamına gelir.

Dilek için parmak izinde ahtapot

Halk inanışına göre, bir kahve fincanındaki parmak izinden bazı dileklerin gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceği öğrenilebilir. Eğer bunu denemeye karar verdiyseniz, hangi parmağınızla dileğinizi fincana bastığınıza dikkat edin. Dilek yanlış parmakla fincana basıldığında, yorumlama geçerli olamaz.

  • Eğer dilekleriniz ailenizle ilgiliyse fincanda baş parmak izi bırakmalısınız. Baş parmağınızın izinde bir ahtapot görürseniz, dileğinizin gerçekleşmesinin sorunsuz olmayacağını, ama bir noktada gerçekleşeceğini gösterir.
  • Profesyonel yaşama dair dilekler işaret parmağı ile fincana basılır. İşaret parmağınızın izinde bir ahtapot gördüyseniz, bu maalesef dileğinizin yakın gelecekte gerçekleşmeyeceği anlamına gelebilir.
  • Dilekleriniz cinsel, yani erotik yaşamınızla ilgiliyse orta parmak ile fincana basılır. Orta parmak izinde bir ahtapot görmek, dileklerinizin gerçekleşeceğini öngörür.
  • Duygusal yani aşk hayatınızı ilgilendiren dilekler için yüzük parmağı ile fincanda iz bırakılır. Bu izde bir ahtapot gördüyseniz, dileğinizin beklediğinizden daha önce gerçekleşebileceği anlamına gelir.
  • Sağlıkla ilgili dilekler serçe parmağı ile fincana basılır. Serçe parmağı izinde bir ahtapot görmek, istediğiniz şeyin gerçekleşmesi için sabırlı olmanız gerektiğini ima eder.

Kahve fincanında ahtapotun alternatif yorumu

Türk kahvesi yorumlarının bir diğer yöntemi ise fincanda gördüğünüz şeklin rengine dayanır. Şekiller dolu yani siyah veya boş yani beyaz olabilir. Eğer fincanınızdaki ahtapot tamamen siyah veya tamamen beyaz değilse, baskın olan rengin yorumu esas alınır.

Siyah ahtapotun anlamı

Siyah ahtapot, biri ya da bir şeyi yanlış değerlendirdiğinizin işareti olabilir. Tutumlarınızı ve düşüncelerinizi gözden geçirin.

Beyaz ahtapotun anlamı

Beyaz ahtapot, birinin sevgisinin sizi boğduğunu ve yük haline geldiğini gösterir.

Not: Fincandan fal bakmak batıl inançtır. Burada verilen tüm sembollerin ruhsal bir arka planı vardır, inanç meselesi ve metnin yazarının kişisel inançlarını temsil eder. Burada sunulan bilgilerin bilimsel bir temeli yoktur. Tüm metinleri ve yorumları kendi sorumluluğunuzda kullanın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir